Magyar éremeső a Nomád Olimpián! – Újabb aranyérmeket szerzett a Magyar Turán Szövetség csapata!

Kiváló eredményeket ért el eddig a magyar csapat a Kirgizisztánban megrendezett III. Nomád Világjátékokon. Az eddigi érmek mellé a tegnapi nap során újabb 3 magyar aranyérmet szerzett a Magyar Turán Szövetség csapata. A magyar csapat, szeptember 6. délutánjáig összesen 12 érmet szerzett: 4 arany, 4 ezüst és 4 bronz érmet!

A kiválóan szereplő magyar csapatunk az magyar lobogóval és a Magyar-Turán zászlóval az éremátadó ünnepségen

A kiválóan szereplő magyar csapatunk az magyar lobogóval és a Magyar-Turán zászlókkal az éremátadó ünnepségen

A kitűnően szereplő magyar csapat jelenleg 5. az éremtáblázatban, ezzel megelőz sok olyan nagy tradicionális-sport hagyományokkal bíró országot, mint Mongólia, Üzbegisztán, Tádzsikisztán, vagy a nagy csapatot indító Törökország. Az eredményünk azért is figyelemre méltó, mert csak a nagy, száz feletti sportolót indító országok előzik meg a magyar csapatot. 77 ország válogatott sportolója vesz részt a 2018-as  Nomád Világjátékokon Kirgizisztánban.

Éremtáblázat - World Nomad Games 2018. 09. 07.

Éremtáblázat – World Nomad Games 2018. 09. 07.

A Nomád Világjáték első napjaiban megrendezett „teremsportokban”, hagyományos erősportok versenyszámaiban szép eredményt ért el a magyar csapat. A Nemzeti Versenysport Szövetség (NVESZ) szervezésében induló versenyzők  bothúzásban 3 bronzéremet is szereztek: Varga Fanni Rebeka, Deli Tamás és Benácsi Szandra. Szkanderban Kőváriné Ivánfi Brigitta ezüstérmet szerzett, majd megszületett az első magyar aranyérem íjászatban. A „kirgiz íjászat” versenyszámban az első két helyezett is magyar versenyző lett: aranyérmes Nahóczki Péter – Magyar Íjász Szövetség (MÍSZ), és ezüstérmes a Kurultájos csapatot erősítő Koczka László – Magyar Turán Szövetség (MTSZ) lett.

Kirgiz íjászatban dobogó felső két fokán: 1.Nahóczki Péter és 2.Koczka László

Kirgiz íjászatban dobogó felső két fokán: Nahóczki Péter és Koczka László

Aztán beindult a magyar gőzhenger, beigazolódott a ősrégi mondás: – „a magyarok nyilaitól ments meg Uram minket!” A Magyar Turán Szövetség hagyományőrző íjászai sorra szerezték az arany, ezüst és bronz érmeket.

Lovasíjászatban –  hasonlóképpen a 2016-os Nomád Olimpiához, ismét magyar győzelem született: aranyérmes lett Vermes Balázs a Magyar Turán Szövetségből. Azután koreai íjászatban szerzett aranyérmet Koczka László (MTSZ) és második lett Csáki Roland (MÍSZ). Török íjászatban szintén Koczka László szerzett ezüstérmet. Majd a tradicionális távlövésben aranyérmet szerzett Mónusné Ruszin Anna Mária (MTSZ) az abszolút világcsúcstartó, Kurultájokról is jól ismert Mónus József bronzérmes lett (neki sajnos nem volt szerencséje, mert a saját sportfelszerelése elkallódott a repülőút során).

A 2018-as Nomád Olimpia lovasíjászat aranyérmese: Vermes Balázs

Így folytatódott a magyar diadalmenet, álljon itt az eddigi magyar éremtáblázat:

Tradicionális lovasíjász és íjász versenyek:

Lovasíjászat

Aranyérmes: Vermes Balázs – Magyar Turán Szövetség (MTSZ)

Tradicionális távlövés

Aranyérmes: Mónusné Ruszin Anna Mária (MTSZ)

Bronzérmes: Mónus József (MTSZ)

Hagyományos küzdő és erősportok:

/NVESZ versenyzői/

Szkander

Ezüstérmes: Kőváriné Ivánfi Brigitta (75 kg)

Bothúzás:

Bronzérmes: Varga Fanni Rebeka (65 kg)

Bronzérmes: Benácsi Szandra (85 kg)

Bronzérmes: Deli Tamás (105 kg)

Blaskó Szabolcs László a 4. helyen zárt

Gratulálunk minden magyar versenyzőnek, és büszkék vagyunk a „Kurultájosok” által szerzett 3 arany, 2 ezüst és 1 bronzéremre!